#TrashTag Challenge Morasko

Posprzątajmy razem Kampus Morasko!

Przyłączcie się do akcji #TrashTag Challenge organizowanej przez Koło Naukowe Przyrodników UAM i zadbajmy o czystość pięknej przestrzeni Kampusu Morasko!

Weźcie udział w wydarzeniu na Facebooku!

Kiedy? w czwartek (25 kwietnia) o godzinie 9:30
Gdzie? przy Wydziale Biologii UAM na Kampusie Morasko
Cel? więcej o #TrashTag Challenge możecie przeczytać na stronie Radio Zet:

W nowym wyzwaniu TrashTag Challenge – jak sama jego nazwa wskazuje – chodzi o śmieci, a dokładniej o posprzątanie po innych. Wyzwanie polega na zrobieniu sobie zdjęcia w miejscu, w którym są śmieci i potrzebuje ono sprzątania. “Następnie ogarnijcie je, zróbcie kolejne zdjęcie i opublikujcie to” – wyjaśnia jeden z użytkowników mediów społecznościowych, od którego wszystko się zaczęło. Od 5 marca jego wpis udostępniono ponad 300 tysięcy razy.

W TrashTag Challenge chodzi więc o to, żeby posprzątać po innych, a następnie “pochwalić się” tym, dodając zdjęcie w sieci i oznaczając je hashtagiem #TrashTag. Celem wyzwania jest ratowanie środowiska.

Hasthtag #TrashTag po raz pierwszy w mediach społecznościowych pojawił się w 2015 roku. Wtedy też amerykańska firma UCO, która zajmuje się m.in. produkcją oświetlenia, uruchomiła specjalną kampanię społeczną o nazwie #TrashTag. Jej celem było zainspirowanie ludzi o dbanie o środowisko.

 

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci oraz rękawiczki.

 

#TrashTag Challenge Morasko

Dodaj komentarz