Seminarium Przyrodników: Przystanek Alaska – przyroda i życie na końcu świata

Koło Naukowe Przyrodników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Seminaria Przyrodników! 🌿 🔬
Spotkajmy się 30 maja (czwartek), o godzinie 16:30 na Seminarium na temat ‘Przystanek Alaska – przyroda i życie na końcu świata’.
W niezwykłą podróż po Alasce zabierze nas dr Agata Buchwał z Zakładu Badań Kriosfery, Instytut Geoekologii i Geoinformacji UAM, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 🔬👈
Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych!

🔬 Kiedy? 30 maja, godzina 16:30
🔬 Gdzie? Wydział Biologii UAM, Sala A
🔬 Temat? Przystanek Alaska – przyroda i życie na końcu świata
🔬 Czym są Seminaria Przyrodników? To szansa na spotkanie z ciekawymi naukowcami, którzy z pasją opowiadają o swojej działalności naukowej, podróżach i projektach. Po prelekcji zachęcamy do zadawania pytań i twórczej dyskusji!

Dr Agata Buchwał – pracownik naukowy i nauczyciel akademicki Zakładu Badań Kriosfery Instytutu Geoekologii i Geoinformacji UAM. Jej zainteresowania badawcze dotyczą badań zmian klimatu i reakcji roślinności tundrowej w obszarach Arktyki. Prowadziła badania terenowe na Spitsbergenie, Grenlandii, a ostatnie 3 lata realizowała stypendium naukowe na Alasce.

Serdecznie zapraszamy na prezentację dotyczącą jedynie skromnego przeglądu bogactwa przyrodniczego Alaski. Podzielę się z Państwem doświadczeniami z trzyletniego pobytu naukowego na tym „końcu świata” i wizyt w m.in. Parku Narodowym Denali, Parku Narodowym Gór Wrangla i Św. Eliasza.

Zapraszamy na fanpage Koło Naukowe Przyrodników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/301862027412073/

Dodaj komentarz