#PrzyrodnikOnline: Strategie reprodukcyjne u afrykańskich małp nadrzewnych

Koło Naukowe Przyrodników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu #PrzyrodnikOnilne🌿🔬

Tym razem za pomocą platformy ZOOM wybierzemy się do Parku Narodowego Kibale wraz z prof. UAM dr hab. Małgorzatą Arlet z Zakładu Biologii Ewolucyjnej Człowieka oraz Sekcją Biologii Tropikalnej KNP🌴🐒🐦🦋

Wszyscy chętni będą mogli dołączyć za pomocą linku Zoom, który opublikowany zostanie w poście pod wydarzeniem na Facebooku 30 listopada.

W trakcie nietuzinkowej podróży poznamy życie i zachowania mieszkańców wiecznie zielonych lasów tropikalnych🌴🐒

“Nadrzewne małpy afrykańskie – mangabki siwolice są interesującym przedmiotem badań, ponieważ są blisko spokrewnione z dobrze poznanymi pawianami, ale różni je nadrzewny tryb życia, mniejsze liczebności grup i duże rozproszenie osobników. Nasze dane, zbierane w ciągu 10 lat w Parku Narodowym Kibale w Ugandzie, pokazały, że strategie reprodukcyjne samców mangabek miały konsekwencje zdrowotne, takie jak podwyższony poziom stresu, obniżony testosteron, czy zwiększona częstość występowania i intensywność pasożytów.”

🔬 Kiedy? 30 listopada, godzina 17:00
🔬 Gdzie? Zapraszamy na profil KNP UAM na Facebooku pojawi się tam link do wydarzenia na platformie ZOOM
🔬 Temat? “Strategie reprodukcyjne u afrykańskich małp nadrzewnych”
🔬 Czym są wydarzenia #PrzyrodnikOnline? To możliwość poszerzania swoich zainteresowań dzięki między innymi zdalnej podróży do odległych zakątków świata, a także sposobność zdobywania wiedzy na temat zwierząt je zamieszkujących!Po prelekcji zachęcamy do zadawania pytań i twórczej dyskusji!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/677146019656018/

Zapraszamy na stronę KNP na Facebooku, gdzie znajdziecie aktualne informacje z życia Koła!

Dodaj komentarz