Możliwość wzięcia w projekcie naukowym

Pan dr hab. Bartłomiej Gołdyn poszukuje dwójki studentów, którzy od kwietnia br. pomogą w realizacji międzynarodowego grantu, prowadzonego we współpracy z koleżankami i kolegami z Belgii, Hiszpanii, Węgier i Maroka. Projekt dotyczy ochrony okresowych zbiorników wodnych oraz zamieszkujących je skorupiaków zaliczanych do tzw. dużych skrzelonogów (Anostraca, Notostraca, Conchostraca), jego tytuł to Restoring and Managing Biodiversity and Ecosystem Services of Temporary Pond Landscapes (ResPond). 

Zadania studentów będą związane z hodowlą skorupiaków (w tym – praca przy binokularze) oraz zbieraniem i archiwizacją danych (praca przy komputerze), w przyszłości są też planowane wyjazdy terenowe i praca przy eksperymentach. Pomoc potrzebna będzie 2-3 razy w tygodniu, 4-8 godzin dziennie (praca zadaniowa o sporej plastyczności), w okresie od kwietnia do września 2022 (przewidujemy wakacyjną przerwę urlopową). Dla studentów biorących udział w projekcie mam na ten okres zarezerwowane środki na dwa stypendia naukowe w wysokości 2500 zł miesięcznie.

Preferowane są osoby studiujące na piątym roku, zainteresowane kontynuacją pracy w projekcie w trakcie studiów doktoranckich od października 2022 (realizowanych w ramach grantu – stypendium wyższe niż standardowe; temat do uzgodnienia w trakcie naszej współpracy). Silnie zmotywowane osoby z nieco niższych lat studiów też zapraszam do aplikowania – w tym wypadku udział w projekcie możemy (ale nie musimy) powiązać z napisaniem pracy magisterskiej pod moją opieką.

Wymagania: entuzjazm i szczere zainteresowanie biologią środowiska i ochroną przyrody, sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań.

Mile widziane: dobry angielski, zainteresowanie ptakami wodnymi bądź makrofitami, doświadczenie akwarystyczne, zacięcie eksperymentatorskie.

Zgłoszenia proszę przesyłać e-mailem, w razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego lub przez Teamsa.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 15go marca 2022

Dodaj komentarz