Sekcja Biologii Tropikalnej

Sekcja Biologii Tropikalnej to… „wydziałowa podróż w tropiki”! A początkiem tej podróży był Kurs Biologii Tropikalnej w Ugandzie w 2019 r., w którym uczestniczyła większa część osób z naszej sekcji. Zdobyta wiedza, poznanie bioróżnorodności lasu tropikalnego, obserwacja zwierząt i roślin w terenie, sawanna, obecność w Parku Narodowym w Kibale oraz w Parku Narodowym Queen Elizabeth, spotkanie z szympansem czy słoniem – to wszystko sprawiło, że tropiki nas zachwyciły i pochłonęły. I chcemy się tym z innymi dzielić!

Obszar tropikalnych zainteresowań Sekcji jest szeroki – naczelne, motyle, ptaki, bezkręgowce, ssaki, rośliny, klimat i teren wiecznie zielonych lasów tropikalnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Chcemy się dalej rozwijać, lubimy zajęcia terenowe, uwielbiamy przygody! Dlatego też działalność Sekcji będzie się opierać na: warsztatach w Palmiarni Poznańskiej lub Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym, zajęciach terenowych na obszarze Poznania, analizie danych, które zostały zebrane podczas zajęć w Kibale, udziale w licznych wydarzeniach popularno – naukowych, organizowaniu wykładów „wewnątrzsekcyjnych”, na które będziemy zapraszać osoby prowadzące badania naukowe w tropikach.

Jeśli interesuje Cię tematyka tropikalna, bliskie są Ci naczelne, motyle, ptaki, bezkręgowce czy botanika lub też chcesz razem z nami właśnie zacząć swoją przygodę z tropikami –  Z. A. P. R. A. S. Z. A. M. Y!

Skontaktuj się z nami!

Opiekun Naukowy sekcji:
prof. UAM dr hab. Małgorzata Arlet
Zakład Biologii Ewolucyjnej Człowieka
malarl@amu.edu.pl

Kierownik sekcji:
Julia Borkowska
juliaborkowska99@gmail.com