Sekcja Geobotaniczna

Sekcja Geobotaniczna to przede wszystkim miłośnicy roślin. Czy Twoją pasją są rośliny tropikalne, krajowe zioła, rośliny lecznicze czy trujące? U nas zawsze znajdzie się miejsce dla zainteresowanych.
Ciągle się kształcimy. Uczymy się rozpoznawania roślin, tworzenia zielnika czy roślinnych receptur kosmetyczno-zdrowotnych. Uwielbiamy wyprawy terenowe – właśnie wtedy w pamięć zapada najwięcej roślin. Oferujemy także wykłady wewnątrzsekcyjne. Zapraszamy na nie ciekawych ludzi, którzy mogą nam opowiedzieć o swoich dalekich wyprawach czy zainteresowaniu konkretnym zagadnieniem botanicznym.
j
j
W naszej Sekcji zawsze jest miejsce na etnobotanikę. Jeżeli chcesz poznać pasjonujące historie poszczególnych roślin, lepiej trafić nie mogłeś. Dowiadujemy się, jakie zioła niegdyś uważane były za atrybuty czarownic, jakie rośliny stosowano w średniowieczu jako lecznice oraz skąd wzięły się niektóre ciekawe nazwy. Z chęcią opowiemy ci, skąd wzięła się nazwa tajemniczego nasięźrzała pospolitego i uchylimy rąbka tajemnicy związanego z rzucaniem miłosnych uroków przy jego pomocy.
Często organizujemy i bierzemy udział w różnorakich warsztatach, gdzie nabieramy wprawy w wykonywaniu poprawnie zielnika, tworzeniu prostych receptur kosmetycznych czy syropów i maści prozdrowotnych. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły z tym związane.
Dołączenie do Sekcji to również praca z uczniami szkół, od klas przedszkola po liceum. Chętnie przekazujemy młodszym kolegom swoją wiedzę. Uczestniczymy w każdym wydarzeniu popularnonaukowym na Wydziale.
Jak widać, nuda naszej Sekcji na pewno nie grozi 🙂 Z chęcią nauczymy Cię wszystkiego, co wiemy i pomożemy rozwijać twoje zainteresowania botaniczne. Można nas znaleźć na Facebooku i zobaczyć, czym aktualnie się zajmujemy: https://www.facebook.com/sekcjageobotaniczna/ 
Kierownikiem Sekcji jest Patrycja Jerzyńska. Kontakt: patjer2@st.amu.edu.pl
j
j